Tamnerede Nedir?

TamNerede Servisi, kayıtlı üye Müşterilerin, diğer kayıtlı ve onaylı olarak listelerinde yer alan sevdiklerinin (onayları doğrultusunda) bulundukları konumu Mobil Uygulamalar veya Turkcell 7017 kısa numarası üzerinden çalışan SMS hizmeti veya www.tamnerede.com internet sitesi üzerinden paylaşabildikleri bir lokasyona bağlı konum bulma ve bireysel güvenlik hizmetidir.

Tamnerede hakkında

TANIMLAR ve KULLANIM ŞARTLARI

TamNerede hizmeti, tamamen kişisel izne bağlı, bireysel bir konum bulma hizmetidir. Siz izin vermedikçe, kimse sizin konumunuzu öğrenemez. Aynı şekilde, siz de iznini almadan hiç kimsenin konumunu sorgulayamaz ve öğrenemezsiniz.

Sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için, sevdiklerinizi listenize eklemek istediğinizde, sevdiklerinizin cep telefonuna gün içerisinde, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği amacı ile zamanı önceden belirsiz bir anda, bir onay SMS mesajı gidecektir. Sevdikleriniz ancak, bu SMS mesajına onay vererek cevap gönderdiklerinde size izin vermiş olacak ve sizin listenize eklenebileceklerdir.

Ayrıca, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için, TamNerede servisi düzenli aralıklarla tüm kullanıcılarına, TamNerede servisine abone olduklarına dair hatırlatma mesajı atmaktadır. Bu sayede sizin ve sevdiklerinizin onay ve bilgisi dışında konum bilgilerinin paylaşılması mümkün olmamaktadır.

Tanımlar

Müşteri:Servise üye olan ve kullanım şartları dahilinde ve ihtiyaçlar doğrultusunda servisi kullanan birey veya kurum.

TamNerede Servisi:Tamamen kişisel izne bağlı, bireysel bir konum bulma ve bireysel güvenlik hizmetidir. TamNerede Servisi, kayıtlı üye Müşterilerin, diğer kayıtlı ve onaylı olarak listelerinde yer alan sevdiklerinin (onayları doğrultusunda) bulundukları konumu Mobil Uygulamalar veya Turkcell 7017 kısa numarası üzerinden çalışan SMS hizmeti veya www.tamnerede.com İnternet sitesi üzerinden paylaşabildikleri bir lokasyona bağlı konum buma ve bireysel güvenlik hizmetidir.

Servis Sağlayıcı:TamNerede Servisinin hizmet sahibi, Müşterilere sunulması ve servisin kulanım şartları doğrultusunda sürekliliğinden sorumlu olan Mobil Operatör Turkcell iş ortağı, servisin sahibi ve sağlayıcısı olan teknoloji şirketi.

Mobil Operatör:TamNerede servisinin müşterilere ulaştırılması esansında Mobil Şebeke üzerinden konumlama teknolojisi ile müşteri onayı ile müşteri lokasyon bilginsini Servis Sağlayıcı ile gizlilik ve güvenlik çerçevesinde paylaşan GSM Şebeke Operatörü.

Konum Bilgisi Sektörü:GSM şebekesi üzerinden konumlandırılması teknolojisi sonucu üretilen, yaklaşık konum bilgisini temsil eden, konum bilgilendirme amaçlı temsili olarak çizilen konum alanıdır. Konum Bilgisi Sektörünün hassasiyeti, boyutu ve geometrik şekli, GSM şebekesinde, konum talebi esnasında, o anda bulunan alandaki baz istasyonu sayısı/yoğunluğu ve GSM şebekesindeki o anda söz konusu olabilecek trafik yoğunluğu ve anlık doğasal ve coğrafi şartlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Konum Bilgisi Sektörü, yukarıda tarif edilen değişken şartlara bağlı olarak, GSM şebekesinden dönen teknik bilgi doğrultusunda, üçgen, çeyrek daire, kare ve benzeri gibi farklı geometrik şekillerde çizilmiş olabilir.

TamNerede Servisinin Hizmet Amacı

TamNerede Servisi, kayıtlı üye Müşterilerin, diğer kayıtlı ve onaylı olarak listelerinde yer alan sevdiklerinin (onayları doğrultusunda) GSM şebekesi üzerinden konumlandırılması teknolojisi ile çalışarak, maliyeti yüksek, özel bir mobil cihaz veya hiçbir özel yazılım gerektirmeden, mevcut tüm telefonlarla çalışabilecek şekilde ve düşük maliyetler ile konum sorgusu yapan kullanıcıya, konum sorgusu yapılan kullanıcının (onayları doğrultusunda) yaklaşık konumunun belirli bir Konum Bilgisi Sektörü ile gösterilmesi yöntemi kullanılarak, bu konum bilgisinin kişisel güvenlik kapsamında kullanılması amacı ile geliştirilmiştir.

TamNerede Servisinin Kullanım Şartları

TamNerede hizmeti, tamamen kişisel izne bağlı, bireysel bir konum bulma hizmetidir. Siz izin vermedikçe, kimse sizin konumunuzu öğrenemez. Aynı şekilde, siz de iznini almadan hiç kimsenin konumunu sorgulayamaz ve öğrenemezsiniz.

  • TamNerede Servisi, Müşterilerinin onaya bağlı olarak gerçekleştirdiği konum sorguları sonucunda, sadece referans amaçlı olarak kullanılmak üzere, Konum Bilgisi Sektörü ile gösterilecek şekilde belirli bir alanı kapsayan yaklaşık bir konum bilgisi bildirmektedir. Servis Sağlayıcı şirket ve Mobil Operatör, TamNerede Servisi kullanımı ile dönen konum bilgisinin noktasal hassasiyet ve kesinliğini garanti ve taahhüt etmemektedir. TamNerede Servisinin sadece referans amaçlı olarak kullanılmak üzere gösterdiği, Konum Bilgisi Sektörü ile gösterilecek şekilde belirli bir alanı kapsayan bu yaklaşık konum bilgisinin yetersiz bulunması veya bu bilginin kullanımından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, Servis Sağlayıcı şirket veya Mobil Operatörün sorumluluk kabul etmediğini ve Servis Sağlayıcı şirket veya Mobil Operatörün aleyhinde bir hak iddia etmeyeceğinizi veya şikâyette bulunmayacağınızı kabul etmekte ve buna açık şekilde rıza göstermektesiniz.

  • Mobil Operatörün, Servis Sağlayıcı şirkete, TamNerede servisinin kullanımı ve sürekliliği için gerekli olan, Müşteriler tarafından yapılan konum sorguları sonucunda üretilecek konum bilgilerini sağladığı sürece ve Servis Sağlayıcı şirketin bu bilgileri Müşteriler ile onaya bağlı olarak paylaştığı sürece, Mobil Operatör ile yapmış olduğunuz TamNerede servisine özel üyelik anlaşması kapsamında geçerli olan, anlık sorgu ücretlerinin ve paket aboneliklerine dair aylık abonelik ücretlerinin ve buna ek olarak tüm diğer Mobil Operatör abonelik şartlarının TamNerede Servisi içinde geçerli olduğunu kabul ve taahhüt etmektesiniz.

  • TamNerede Servisinin, yasal gereklilikler ve kişisel güvenliğiniz doğrultusunda geliştirmiş olduğu üyelik, kişisel onay ve haberdar olma kurguları dahilinde gerçekleşecek konum sorguları sonucunda, gerekli bireysel konum bilgisini üretebilmek amacı ile üyeliğiniz kapsamında söz konusu olan cep telefonunuzun veya GSM özellikli mobil cihazınızın, Mobil Operatör tarafından sağlanacak şekilde, gerçek zamanlı konum bilgisini toplayıp işleyerek, gerektiği şekilde kullanabileceği ve paylaşabileceğini kabul ve taahhüt etmektesiniz.

TamNerede Servisi Hizmet Kurgusu

  1. Kayıt, Üyelik ve Kullanıcı Adı Belirleme

    TamNerede servisine üye olmak çok kolay ve burada tanımlanmış abonelik paketlerinden bir tanesi tercih edilmediği takdirde tamamen ücretsizdir. Sadece konum sorgusu yaptığınız zaman ücret ödersiniz. Ücretsiz kayıt ve üye olmak için, Turkcell hattınız ile 7017’ye ‘KAYIT’ yazıp gönderin. Hemen ardından telefonunuza 7017’den bir onay ve tanıtım mesajı dönecektir. Bu mesaja cevap olarak, ‘EVET’ boşluk ‘ Seçeceğiniz Bir Kullanıcı Adını’ yazarak gönderin. Örnek: ‘EVET AYLA82’ . Hemen ardından size üyeliğinize dair bir onay mesajı gönderilecek. Artık ücretsiz TamNerede üyesisiniz. Siz onay vermeden ve haberiniz olmadan kimse konum bilginizi sorgulayamaz ve öğrenemez.

  2. Web Şifresi Alma ve www.tamnerede.com İnternet Sayfası Kullanımı

    Bilgisayarınızdan, Internet Explorer veya Firefox web tarayıcı programlarından birini kullanarak www.tamnerede.com adresine girin. Ana sayfada sol üst köşede yer alan giriş formu altında, ‘Şifre Yarat’ üzerine tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda, SMS ile kayıt olurken seçtiğiniz ‘Kullanıcı Adını‘ girin ve ‘Devam’ üzerine tıklayın. Hemen ardından cep telefonunuza, 7017’den bir doğrulama şifresi gönderilecektir. Karşınıza çıkacak ekranda ilgili alanlara doğrulama şifresini girin ve seçtiğiniz şifreyi iki kutucuğa da yazıp ‘Devam’ üzerine tıklayın. Artık www.tamnerede.com adresi üzerinden size özel kullanıcı hesabına giriş yapabilir ve sevdiklerinizin konum bilgilerini ve hatta geçmiş konum sorgularına dair arşiv konum bilgilerini detaylı harita uygulaması üzerinden görebilirsiniz.