Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Üye Olurum?

Üyeliğinizi başlatmak için büyük harflerle ‘KAYIT’ yazıp 7017’ye SMS olarak gönderin.

Kişi Listemi Nasıl Oluşturabilirim?

Büyük harflerle EKLE (boşluk bırakıp) kişinin telefon numarası başında sıfır(0) olmayacak şekilde 7017ye SMS olarak gönderin.

Örnek:
EKLE 532123456789

Neredeler?

Nasıl Sorgulama Yapabilirim?

Yerini merak ettiğiniz kişinin konumunu sorgulamak için,’NEREDE yazıp boşluk bırakarak KULLANICI ADI’ yazarak 7017 ‘ye SMS ile gönderin.

Örnek:
NEREDE ZEYNEP

Web Üzerinden Nasıl Sorgulama Yapabilirim?

Web uygulamasından yararlanabilmek için, ilk olarak kendinize bir şifre yaratmanız gerekmektedir. SMS aracılığı ile aldığınız kullanıcı adını yazarak (şifre bölümü boş olacak şekilde )giriş yapın. Tamnerede hesabınıza ait bir şifre yaratabilmeniz için sizi yönlendirecektir. Bu yönlendirme işlemi sırasında cep telefonunuzu yanınızda bulundurun. Şifrenizi yaratırken Tamnerede tarafından cep telefonunuza içinde onay kodu bulunan bir mesaj gönderilecektir. Şifrenizi yarattıktan sonra’’ tamnerede.com ‘’adresine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. Artık web ara yüzünü kullanarak daha ayrıntılı konum sorgu sonuçlarına ulaşabilir, takip listenizi ve takip izinlerinizi yürütebilirsiniz. Yakın zamanda hizmete girecek gelişmiş uygulamalardan da herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

TamNerede Keşfet Servisi Nedir? Nasıl Yararlanabilirim?

KESFET servisi konumunuzu ve bulunduğunuz konuma yakın ilgi noktalarını öğrenebileceğiniz bir servistir. Bu servisten yararlanabilmek için Tamnerede üyesi olmanız şart koşulmamaktadır. Türkcell hattınız ile KESFET yazıp 7017’ye SMS olarak gönderdiğinizde bulunduğunuz konum bilgisini ve bulunduğunuz konuma yakın ilgi noktalarını alırsınız. Mesaj içinde ayrıca daha fazla ilgi noktasına ve haritaya ulaşabileceğiniz ücretsiz bir link gönderilmektedir.

Cep telefonunuzun tarayıcısı ile bu linke yönlendirildiğinizde karşınıza çıkacak olan sayfada eğlence, yemek, alışveriş, sağlık hizmeti, finans, eğitim, kamusal alan, otobakım, otopark, park ve hobi alanları, sosyal tesisler, ulaşım istasyonları ve diğer kategorilerindeki en yakın önemli yerleri harita üzerinde görme ve bilgi alma imkanı sunmaktadır.
Sayfanın aşağısında bulunan kategoriler linki ile de farklı kategorilerden size yakın ilgi noktalarını keşfedebilirsiniz.

Örnek: KESFET yazıp 7017 ‘ye gönderin.
Gelecek SMS: örnek caddesi civarı, örnek mahallesi, Kadıköy/İstanbul, civarında ne var(data ücretsiz) keşfetmek için url. Yakında havuz cafe/bar(0.2km), HSBC(0,8km), MIGROS(1,36km) var. Ücret ‘1 tl’.

Mobil Destekli

Ücretlendirmeler Nedir?

Abonelik işlemleri ve ayarları için yapılacak bütün mesajlarınız ücretsizdir. Tamnerede servisinde konumu sorgulanan üyelerimiz herhangi bir ücret ödemezler.

Ailem Paketi Ücretlendirilmesi

Listenizden seçtiğiniz herhangi bir kullanıcıyı haftalık ’1.25 tl’üzerinden, sistem otomatik olarak 09:00 ve 19:00 arası sorgulama yaparak raporu aboneye kısa SMS olarak iletir.

ÖRNEK:
(AILEM)ZEYNEP-TAKSIM MEYDANI VE BEYOGLU EVLENDIRME SARAYI CIVARI, GUMUSSUYU,BEYOĞLU/ISTANBUL(08.08.2011-14:00)
HARITA: http://tamnerede.com/?c=3x9cp

Standart Paket Sorgulama Ücretlendirmesi

Listenizden seçtiğiniz herhangi bir kullanıcı için her başarılı sorgulamanız ’1 TL’ olarak ücretlendirilir.

Konum Paylaşımını Kapatmak

Tamnerede servisine olan aboneliğiniz dilediğiniz an durdurabilir veya takip ıznini verdiğiniz kişilerin iznini iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi geçici olarak durdurmak için büyük harflerle ‘KAPAT‘ yazıp 7017’ye SMS olarak gönderiniz. Bu SMS’ten sonra hiçbir kullanıcı yerinizi öğrenemeyecektir. Fakat siz sorgulama yapmaya devam edersiniz. ’AC’ yazıp 7017’ye gönderirseniz yeriniz tekrar sorgulanabilir duruma gelir.

Takip izni iptali için ‘IPTAL KULLANICI ADI ‘yazıp gönderirseniz o kullanıcının takip listesinden kalıcı olarak çıkartılırsınız.

Ailem Servisi Silme ve İptal Etme İşlemleri

Ailem aboneliğinizden bir kullanıcıyı çıkarmak için ‘AILEM SIL KULLANICI ADI yazarak ‘7017’ye SMS olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Örnek:
AILEM SIL ZEYNEP

Ailem Aboneliklerinin Tümünü İptal Etmek

AILEM IPTAL yazarak 7017’ye SMS olarak gönderdiğiniz takdirde listenizdeki tüm aile üyelerinizi sorgulama özelliğini sonlandırmış olacaksınız.

Nöbetçi Eczane

Mobil uygulamalarda her başarılı nöbetçi eczane sorgusu 1TL'dir. SMS üzerinden Nöbetçi eczane sorgusu yapılamamaktadır.