TamNerede Nedir? Nasıl Kullanılır?

1. Kayıt

Üyeliğinizi başlatmak için sms ile, büyük harflerle ‘KAYIT’ yazıp 7017’ye gönderin.

Örnek:
KAYIT

2. Üyeliği Onaylama İşlemi

Sistem otomatik olarak bir kullanıcı adı ve şifre oluştururak size SMS gönderecektir. Dilerseniz bu şifre ve kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Gelen SMS örneği:
TamNerede üyeliğiniz başlamıştır. Kullanıcı adınız: TAM123456 Şifreniz: 12345. Sevdiklerinizin karşılıklı konumunu öğrenebilmek için EKLE yazıp (boşluk bırakıp) CEP NO (karşı tarafın) yazıp 7017'ye gönderin (Ücretsiz). Örn: EKLE 5321234567

3. Otomatik Tanımlanan Kullanıcı Adını İstediğiniz Kullanıcı Adıyla Değiştirmek İçin

Seçeceğiniz kullanıcı adını tanımlamak için sms ile 'DEGISTIR' (boşluk bırakıp) istediğiniz ‘yeni kullanıcı’ adını yazarak 7017’ye gönderin.

Örnek:
DEGISTIR AHMET84

4. Kişi Eklemek İçin

Sevdiklerinizi kişi listenize eklemek için ‘ekle’ (boşluk bırakıp) karşı tarafın telefon numarasını başında sıfır(0) olmadan 7017’ye gönderiniz. Eklemek istediginiz kişi eğer tamnerede uyesi ise 'EKLE' (boşuk bırakıp) 'KULLANICI ADI' yazarak 7017’ye gönderin.

Örnek:
EKLE 5321234567 VEYA EKLE ZEYNEP1

5. Onay Mesajı

Ekleme talebinizi gönderdikten sonra, 24 saat içinde, daha önceden belirli olmayan bir zamanda, karşı tarafa bir onay sms’i gidecektir. kişi, gelen sms’e 'ONAY' (boşluk bırakıp) ‘kendisine gönderilen sms içinde yer alan kod numarası’nı’ yazarak 7017’ye gönderdiğinde; sizi onaylamış ve listenize eklenmiş olacaktır.

Örnek:
ONAY ZEYNEP

6. Sorgulama

Sevdiklerinizin nerede olduğunu görebilmek için 'NEREDE' (boşluk bırakıp) listenizdeki sevdiğinizin tanımlı kullanıcı adını yazarak 7017’ye göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

Örnek:
NEREDE ZEYNEP

7. Web Üzerinden Sorgulama

www.tamnerede.com web adresine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

Eğer sifrenizi tanımlamadıysanız, şifrenizi tanımlamak için sms ile 'CEP (boşluk bırakıp) SIFRE' yazarak 7017’ye gönderiniz. Şifreniz cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir.

Giriş yaptıktan sonra sayfanın sol kısmında listenize eklenmiş ve onaylanmış olan kişi listenizi görebilirsiniz.

Sorgulamak istediğiniz kişinin, kullanıcı adının yanında bulunan ‘nerede’ butonu üzerine tıklayarak, harita üzerinde kişinin bulunduğu lokasyonu göreceksiniz.

Ayrıca web üzerinden giriş yaptığınızda günlük raporlama ve geçmişe dair arşiv bilgisine ulaşabilirsiniz.

8. Ailem Paketi

Sevdikleriniz gün içerisinde nerede?

Size gün içerisinde yerini merak ettiğiniz sevdiklerinizin konumunu belirli aralıklarla sürekli olarak gönderen otomatik bir raporlama hizmeti istemez misiniz?

Kayıt için :

Sms ile AILEM (boşluk bırakıp) konumunu öğrenmek istediğiniz aile bireyinin kullanıcı adını’ yazarak 7017’ye gönderin. Eklediğiniz kişi için ailem aboneliğiniz otomatik olarak başlatılacaktır.

Örnek:
AILEM ZEYNEP1

Sırası ile istediğiniz kadar aile bireyini ailem paketine ekleyebilirsiniz.

Gün içerisinde 09:00 / 19:00 saatleri arasında, her iki saatte bir konum sorgusu otomatik olarak yapılarak, sms ile cep telefonunuza gönderilir.

Eğer gün içinde her iki saatte bir, 5 adet sms almak istemezseniz, sms ile ‘rapor (boşluk bırakarak) kapat’ yazıp gönderdiğiniz takdirde gün içerisinde beş adet sms almak yerıne, gün içinde yapılan otomatik sorgulara dair gün sonunda tek bir sms alırsınız.

Ayrıca otomatik rapor saatleri haricinde de aile bireylerinizin yerini anlık öğrenmek için ‘nerede (boşluk bırakarak) kullanıcı adını ‘yazarak standart sorgulamada yapabilirsiniz.

9. Neredeyim

Bulunduğunuz lokasyona dair referans bilgisine ihtiyacınız olduğunda:

'NEREDEYIM' yazarak 7017’ye sms ile gönderiniz. 7017’den cevap olarak dönecek sms içinde; bulunduğunuz konum bilgisi sokak, mahalle, il/ilçe ve en yakın ilgi noktası görüntülenir. Ayrıca bu sms’in sonunda bulunan web bağlantısına tıkladığınızda harita üzerinde de görsel konum bilgisine erişebileceksiniz.

10. Listenizde Kimlerin Kayıtlı Olduğunu SMS İle Öğrenmek İçin

Sms ile 'KIM' yazarak 7017’ye gönderin. Sizi eklemiş ve konumuzu sorgulama onayına sahip olan kişilerin listesi cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir.

11. Sizi Kimin Listesine Eklediğini ve Konumunuzu Sorgulayabildiğini SMS İle Öğrenmek İçin

Sms ile 'KIMI' yazarak 7017’ye gönderin. Kayıtlı olan kişilerin listesi cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir.